JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Konkurs Milionerzy

W dniu 26 lutego odbył się w naszej szkole konkurs "MILIONERZY" pod hasłem "Matematyczne zadania z oszczędzania i konkurs wiedzy o SKO".
Wszyscy uczniowie z klas V-VIII przystąpili do eliminacji klasowych 24 lutego br., w których otrzymali dwa zadania matematyczne związane z oszczędzaniem oraz dwa z zakresu wiedzy o pieniądzu. Do zmagań o tytuł "Najlepszej klasy" wyłoniono po trzech najlepszych uczniów z każdej klasy.

Na godzinie wychowawczej każda klasa zapoznała się z prezentacją na temat "Skąd wzięły się pieniądze". Wiedzę z tej prezentacji mogli wykorzystać na konkursie finałowym, który odbył się 26 lutego.

W obecności uczniów z całej szkoły 26 lutego drużyny klasowe rozpoczęły zmagania z procentami, kredytami i wiedzą o pieniądzu w formie gry MILIONERZY. Każda drużyna miała także możliwość skorzystania z jednego koła ratunkowego - podpowiedzi od swojej klasy.
Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy VI w składzie: Klaudia Roztocka, Paulina Gancarczyk i Rafał Porębski.
II miejsce zajęła klasa V w składzie: Oliwia Chełmecka, Adam Rams i Jakub Kulak.
III miejsce zajęła klasa VII w składzie: Oliwier Gierczyk, Piotr Zagórowski i Sebastian Zięba.
Na zwycięskie drużyny czekały nagrody rzeczowe i dyplomy.
Równocześnie wręczone zostały nagrody dla uczniów klas I-III, którzy zwyciężyli w konkursie "Bank, matematyka i Ty" zorganizowanym przez p. Annę Koterlę. Pierwsze miejsce uzyskała Maja Lenartowicz, drugie miejsce Zofia Anna Wojnarowska i III miejsce Kacper Błaszczyk. Natomiast wyróżnienie otrzymały Rita Talar i Wiktoria Ciapała.

Obydwa konkursy miały na celu popularyzację wiedzy o SKO oraz wykorzystanie umiejętności matematycznych do rozwiązywania zadań z zakresu pieniędzy, oszczędzania i procentów.

Organizatorzy :
Sabina Laciuga nauczyciel matematyki
Anna Koterla - opiekun SKO

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information