JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Wolontariusze z Olszany na i gali fundacji "sądeczanina" w Krynicy.

Zostaliśmy zaproszeni na tę uroczystość już miesiąc wcześniej. Podobnie, jak niespełna 1400 uczestników akcji "Serce-Sercu" z wielu szkół zarówno z terenu miasta Nowy Sącz, jak i z licznych szkół całego powiatu nowosądeckiego, którzy przybyli na Galę wraz ze swymi opiekunami - koordynatorami wspomnianej wcześniej akcji.

Gdy wysiedliśmy w Krynicy z autokaru przywitała nas zimowa aura, w tym zimny, silny wiatr, z powodu którego niezbyt długo spacerowaliśmy krynickim deptakiem, przy okazji robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia np. przy pomniku Jana Kiepury. Niektórzy uczniowie nie mogli się powstrzymać od zabawy w śnieżki.

Tuż przed godziną 14 byliśmy już w Krynickiej Pijalni, gdzie przez godzinę mogliśmy korzystać z uczty duchowej, zagłębiając się w bogatą ofertę wydawniczą, gdyż odbywały się tam równocześnie 2 Sądeckie Targi Książki.

Uroczystą Galę "Sądeczanina" prowadził Przemysław Bawołek- główny koordynator akcji "Sece-Sercu". Program spotkania był bogaty :powitanie wszystkich zebranych przez prezesa Fundacji "Sądeczanin" - Zygmunta Berdychowskiego ,połączone z odczytaniem listy poszczególnych szkół zaangażowanych we wspomnianą akcję, przedstawienie sfer działalności fundacji i jej efektów za pomocą prezentacji, rozdanie dyplomów i podziękowań dla szkół i koordynatorów zbiórki żywności, losowanie nagród rzeczowych i stypendiów w wysokości 100 do 400 zł. Wśród szczęśliwców znalazł się uczeń z naszej szkoły Oskar Tokarczyk, który otrzymał tzw. zestaw biegacza. Program ten urozmaicony został występami młodych artystów (piosenkarka, baletnica, akordeonista i gawędziarka ludowa), a gwiazdą główną spotkania był Kordian - piosenkarz disco-polo z Żeleźnikowej.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na pasta-party. A po tym smacznym poczęstunku w atmosferze radości wróciliśmy do Olszany.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information