JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych

W dniu 11 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Apel dotyczył zagadnień związanych z ruchem niepodległościowym, który jest niezwykle istotny w kształtowaniu postaw patriotycznych młodego pokolenia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego żołnierze rozwiązanych oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych kontynuowali walkę. Przedstawiono zakres represji stosowanej na ludności cywilnej, żołnierzach podziemia i duchowieństwie przez sowieckie oddziały NKWD. Społeczność szkolna uzyskała odpowiedź na pytanie dlaczego tych żołnierzy nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi. Młodzież chętnie wysłuchała wierszy oraz pieśni patriotycznych śpiewanych przy akompaniamencie akordeonu. W apelu wzięli udział uczniowie klas V i VI, których przygotowywały Pani Celina Zwoliński i Pani Katarzyna Szewczyk.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information