JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Fajniaków!

29 września, czyli Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływa na nasze życie, dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie jej.

Jak co roku, nasi najmłodsi uczniowie włączyli się do akcji. Tym razem dzieciom z klasy I - III oraz oddziału przedszkolnego towarzyszyli bohaterowie książki Marcina Przewoźniaka "Gang Fajniaków i Miasto Marzeń": Chmurka Celinka, Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir, Smog Stefek, Foka Frania, Jarzębina Julka, Piesek Piotruś, Dąb Dyzio i Ważka Wiola.

5 października 2020r. przedszkolaki oraz klasy I - III wysłuchali fragmentów opowiadania z książki "Gang Fajniaków i miasto marzeń". Ich wesołe i pouczające przygody bawiły uczestników spotkania. To było wyjątkowe spotkanie z książką. To kolejna akcja zainicjowana przez sieć sklepów Biedronka, która wraz z następcami "Słodziaków" - "Fajniakami" chce pokazać dzieciom magię natury.

Następnie wspólnie oglądaliśmy doświadczenia z powietrzem, wodą, ogniem, wykonaliśmy też własne eksperymenty. W zajęciach z wielkim zaangażowaniem udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie uczniowie wykonali piękne prace pt. "Jak razem z Fajniakami dbam o przyrodę", a także przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci.
Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat.

Albert Einstein powiedział: "Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.".
Warto więc czytać każdego dnia. Polecamy i zachęcamy!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information