JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

26 października 2020r. młodsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, które relacjonowane było online na żywo przez Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK.

Temat spotkania brzmiał „Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach , przysłowiach, zwyczajach z R. Piątkowską". Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj. Autorka oparła się na książkach: ,,Gdyby jajko mogło mówić”, „Mądra głowa zna przysłowia”,  „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”. Pisarka opowiadała również o swojej pracy, ulubionych książkach.

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Napisała ich ponad trzydzieści. Wiele tytułów pisarki znajduje się na Złotej Liście Fundacj „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W swoich książkach pisze o sprawach dotyczących każdego przedszkolaka czy ucznia, ale wydała także tytuły poświęcone zwierzętom, zwyczajom, przesądom i przysłowiom. Książki Renaty Piątkowskiej uczą, bawią i wychowują.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information