JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Jasełka i wigilia w oddziale przedszkolnym

 "To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku."

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej.. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. W tym roku z powodu pandemii przygotowania do wigilii przedszkolnej musiały przybrać skromniejszy charakter. Ale postanowiłyśmy, że aby dać dzieciom radośc z przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i aby tradycji stało się zadość u nas wigilia i jasełka się odbędą. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali i wykonywaniu ozdób świątecznych dzieci uczyły się pięknych kolęd i pastorałek, a także tekstów na jasłka. Aż nadszedł dzięń 22 grudnia i dzieci pięknie przebrane wykonały jasełka, na które można było zaprosić tylko kilka osób pracujących wtedy w szkole. Ale i tak dzieci miały radość, że ktoś oglądał ich występy. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń najpierw nauczyciele, a później przedszkolaki zasiadły do pięknie udekorowanych stołów i przy dźwiękach kolęd częstowały się tradycyjnym barszczem czerwonym z uszkami, pierogami i kapustą.

Wigilia w naszej szkole byłaby niemożliwa bez częściowego wsparcia finansowego Rady Rodziców i pomocy Pani Małgorzaty Zygmunt, za którą bardzo dziękujemy a wszystkim życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information