JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Ślubowanie na czytelnika

Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną "Mała książka - wielki człowiek", organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

W ramach akcji uczniowie klasy I, podczas uroczystości pasowania na czytelnika otrzymali Wyprawkę Czytelniczą. Na wyprawkę składają się książka:

"Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;

"Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Ślubowanie na czytelnika biblioteki szkolnej odbyło się 25 stycznia 2021r. i choć większość dzieci już od dawna odwiedza regularnie bibliotekę, to oficjalne przyjęcie dzieci do grona czytelników biblioteki szkolnej i następuje w dniu pasowania. Po wysłuchaniu kilku zdań na temat zalet płynących z czytania książek oraz próśb książki wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz Wyprawkę Czytelniczą. Po przejściu do sali zadaniem małych czytelników było ułożenie puzzli oraz odgadnięcie co to za postacie z bajek w nich się ukryły, a także samodzielne wykonanie zakładek do książki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information