JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Walentynki i Zabawa Karnawałowa

 Olszana 12.02.2021 r.

Lubię Cię - to warto powiedzieć w Walentynki.

Święto Zakochanych - popularnie zwane Walentynkami na dobre zagościło w kalendarzu świąt i uroczystości obchodzonych w naszej szkole. W tym roku, naznaczonym epidemią Sars -cov 2 obchody tego święta, były nieco inne, niż w latach wcześniejszych. Otóż w klasach uczących się stacjonarnie, czyli I - III oraz w oddziale przedszkolnym połączone one zostały z zabawą karnawałową . Dzieci ubrane w wymyślne, kolorowe stroje, wśród wesołych pląsów wraz ze swymi Paniami uczciły kończący się karnawał. Zabawy, ze względów bezpieczeństwa, odbywały się w poszczególnych salach lekcyjnych, aby dzieci nie gromadziły się w większą grupę.
W tym dniu, czyli 11 lutego przypadły także obchody Tłustego Czwartku. Zatem, by tradycji stało się zadość dzieci bawiące się zostały poczęstowane przez Radę Rodziców pysznym pączkiem oraz orzeźwiającym soczkiem.

Podczas wspólnej zabawy Panie wychowawczynie zorganizowały także dla tych dzieci różne zabawy zespołowe i konkursy. Najważniejszym z nich było wykonanie wspólnej walentynki. Jury, w skład którego weszła pani Katarzyna Piekara oraz Klaudia Rostocka i Jakub Kulak (członkowie Samorządu Szkolnego) najbardziej spodobała się walentynka wykonana przez uczniów klasy I, tym samym zajęli 1 miejsce. Nie mogąc natomiast zdecydować się, która walentynka z pozostałych będzie miała 2, a która 3 miejsce - obie prace klas: II i III zajęły ex aequo 2 miejsce w konkursie walentynkowym.

Uczniowie klas starszych (4-8), oczywiście także mieli możliwość wykonania swojej walentynki, a tym samym mogli wziąć udział w ogłoszonym przez Samorząd Szkolny konkursie. Tylko 6 osób to uczyniło. A wyniki tego przedstawiają się następująco: 1miejsce: Balbina Berowska z kl. IV, 2 miejsce: Nikola Potoniec z kl. VII, 3 miejsce: Oliwia Nowak z kl. VI i Przemysław Król z kl. VII oraz przyznano dwie nagrody pocieszenia, które dotrą do Amelii Potoniec i Natalii Potoniec z kl. IV.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Ich prace oraz materiały dotyczące wspomnianego święta zakochanych można zobaczyć i zapoznać się z ich treścią na dolnym korytarzu naszej szkoły, gdzie zostały zamieszczone na okolicznościowej wystawce.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information