JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca przypada święto Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w związku z jego obchodami w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca ich losy. Obchody mają być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Jest także formą uczczenia bólu i cierpienia, jakich żołnierze drugiej konspiracji doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989r.

Akademia została zorganizowana przez Małgorzatę Mikulec. W przygotowanie zaangażowali się uczniowie klasy czwartej naszej szkoły. Natalia, Patrycja, Wiktoria, Mikołaj, Zuzanna, Maja, Balbina recytowali wiersze, a Amelia pięknie zaśpiewała "Dziś idę walczyć mamo!" Nasi artyści zaprezentowali piosenkę "Jedna chwila", która przy trudnym temacie Żołnierzy Wyklętych, dodaje otuchy i nadziei.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information