JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Podsumowanie akcji "Kup Pan szczotkę"

Akcja "Kup Pan szczotkę!" została zapoczątkowana w 2014 r. w związku z wyjazdem wolontariusza fundacji "Redemptoris Missio", stomatologa Krzysztofa Gniazdowskiego do Kamerunu. Tam od ponad pięciu lat przy misji w Abong Mbang działa polski gabinet stomatologiczny, jedyny w promieniu 200 km. Fundacja "Redemptoris Missio" zapewnia stałą obecność stomatologa w tym miejscu. Dzięki pierwszej edycji akcji misjonarze zaczęli uczyć wychowanków z prowadzonych przez siebie szkół i przedszkoli mycia zębów. Drugą edycję akcji zorganizowano na prośbę samych misjonarzy.

Pasty i szczoteczki zebrane przez fundację "Redemptoris Missio" trafiają też do przychodni utworzonych w ramach programu "Dentysta w Afryce" przez stomatologa Konrada Rylskiego, który zakłada kolejne gabinety w całej Afryce. Ostatnio powstał gabinet w Tanzanii w przychodni zdrowia w Kiabakari, którą wybudowała 12 lat temu fundacja "Redemptoris Missio". - Obecnie doktor Rylski pracuje w wiosce czarownic w Ghanie dokąd także zabrał szczoteczki pochodzące ze zbiorów akcji. Pierwsze szczoteczki i pasty trafiły już też do Kamerunu.

Oprócz past i szczoteczek są tam potrzebne inne środki higieniczne, np. mydło, a także środki opatrunkowe . Żołnierze misji pokojowych stacjonujący w Afganistanie zabierają ze sobą włóczkę, z której można zrobić ciepłe skarpety, czapki, czy rękawiczki, albo zebrane gotowe produkty tego typu.

Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji i w związku z tym, w miesiącu lutym, trwała zbiórka szczoteczek do zębów i past oraz mydeł i środków opatrunkowych dla ludności zamieszkującej tereny wyżej wymienione.
Akcja przebiegła bardzo pomyślnie, o czym świadczyć może dość pokaźna ilość zebranych produktów. Zgromadzono mianowicie:132 szczoteczki do zębów, 91 past, 162 mydła, 3 szampony, a także 184 kompresy, 92 bandaże różnej wielkości, 4 opakowania plastrów i 12 butelek wody utlenionej. Ponadto 15 szalików, 2 "kominy", 12 czapek i 2 pary rękawic.
Wszystkie te dary zostały policzone i spakowane - przygotowane do wysyłki (ok. 36 kg) przez członków Wolontariatu Szkolnego.
Wszystkim osobom, które chętnie odpowiedziały na naszą prośbę i tak hojnie wsparły akcję "Kup pan szczotkę" SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information