JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Akcja "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

W ostatnich dniach roku szkolnego 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie aktywnie uczestniczą w akcji "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ". Dnia 1 czerwca 2021 roku klasy w ramach konkursu przygotowały plastyczne prace pt. "SZCZĘŚLIWA CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE". Celem konkursu było przedstawić swoją szczęśliwą chwilę, dzień lub jak uczniowie wyobrażają sobie szczęśliwe życie. "Każdy pragnie szczęścia i ważne jest, aby umieć je odnaleźć i potrafić cieszyć się nim nawet wtedy, gdy trwa tylko chwilę…"

W kolejnych dniach uczniowie wraz w wychowawcami w ramach projektu omawiali różne zagadnienia. Na zajęciach uczniowie uczyli się myśleć pozytywnie, określali swoje uczucia i emocje, wyznaczali drogę do celu oraz poznawali swoją wartość jak również jak ważne są więzi rodzinne. Dzieci tworzyły m.in. wyspy szczęścia, kufer przyjemności, przepisy na dobre więzi z najbliższymi oraz bilans zysków i start. Ponad to uczniowie malowali własne "selfie", swoje mocne i słabe strony, szczęście pod lupą, rodzinne zdjęcia czy też wymarzony dom.

Na zakończenie uczniowie mogli zrelaksować się przy edukacyjnych grach takich jak: rundka nastrojowa; cierpliwość, planowanie, nagroda oraz w poszukiwaniu szczęścia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information