JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Spektakl teatralny "W zielonej krainie OZ"

17 września klasa II udała się do GOK-u w Podegrodziu na spektakl teatralny "W zielonej krainie OZ" zafundowany przez Urząd Gminy. Był to znakomity spektakl teatralny opowiadający o zagadnieniach związanych z ekologią, nawiązujący do słynnej książki Lymana Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Poruszane były bardzo ważne tematy: smogu, niskiej emisji, zmian klimatycznych, segregacji odpadówi degradacji środowiska naturalnego.

Potężna wichura przenosi główną bohaterkę - Dorotkę, do tajemniczej krainy Oz rządzonej przez potężnego czarnoksiężnika. Podobno to on zabrał całą zieleń i świeże powietrze z Ziemi…, więc tylko on może to cofnąć! Dorotka wraz z towarzyszką lwicą Leokadią chcą przekonać czarnoksiężnika, aby sprawił, by ziemia była czysta i zielona jak przed laty. Wyruszają więc do jego zamku, przeżywając liczne przygody i spotykając niezwykłych mieszkańców krainy.

Atutami przedstawienia były: wartka, pełna humoru akcja, znakomita gra aktorska, a przede wszystkim mnóstwo informacji dotyczących ochrony środowiska. Na zakończenie uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wesoła Dorotką i odważną lwicą Leokadią.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information