"Oszczędzanie ma wiele twarzy"

19 października 2018 r. członkowie SKO wraz z opiekunką przygotowali przedstawienie pod hasłem "Oszczędzanie ma wiele twarzy" dla wszystkich uczniów w Olszanie. Treść przedstawienia wzbudziła ogromne zainteresowanie ze strony widzów. Postaraliśmy się przedstawić różne aspekty oszczędzania, począwszy od energii, kończąc na emocjach. Oszczędzanie energii elektrycznej, papieru, wody nie tylko przynosi korzyść materialną, ale też ekonomiczną. Dbamy w ten sposób o nasze środowisko naturalne. Pieniądze jednak poradzili, aby zanieść do SKO, i zgodnie zawołali: "a po roku wypłacimy i marzenia swe spełnimy!".

Czytaj więcej: "Oszczędzanie ma wiele twarzy"

Wycieczka edukacyjna do Rytra, Piwnicznej - Zdroju oraz Starego Sącza

W piękną złotą jesień 18 października 2018 roku uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą - Panią Sylwią Paluch oraz opiekunem - Panią Bożeną Szlęk pojechali na wycieczkę do Rytra oraz Piwnicznej - Zdroju. Pierwszym punktem wycieczki, było spotkanie z Panem Leśniczym Krzysztofem Tomasiakiem, który w profesjonalny i oryginalny sposób poprowadził innowacyjne zajęcia przyrodnicze. W Ośrodku Edukacji Leśnej, który mieści się w zabytkowej leśniczówce w Roztoce Ryterskiej dzieci obejrzały filmy przyrodnicze, prezentacje multimedialne, jak również aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych - zadawały pytania, jak również odpowiadały na pytania Pana Leśniczego.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna do Rytra, Piwnicznej - Zdroju oraz Starego Sącza

Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 23 czerwca 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanie pożegnali rok szkolny 2016/2017. O godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Czarnym Potoku odbyła się Msza Święta. Następnie wszyscy przybyli do szkoły na uroczystą akademię, podczas której uczniowie zaprezentowali humorystyczne scenki, śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie nagród i wyróżnień dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Nagrodami zostali odznaczeni także uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego okazali się być najlepszymi czytelnikami. Samorząd Szkolny przygotował także prezent dla szkolnej biblioteki w postaci książek. Na koniec uczniowie udali się do klas po odbiór świadectw.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie sezonu pływackiego

9 czerwca uczniowie naszej szkoły zakończyli sezon pływacki. Tego dnia odbyły się zawody, w których wyłoniono trzech zwycięzców w dwóch grupach wiekowych. w młodszej grupie I miejsce otrzymał Norbert Berowski, II miejsce otrzymał Marcin Zygmunt i III miejsce otrzymała Emilka Potoniec. W grupie starszej I miejsce zajął Mateusz Chochorowski, II miejsce Piotrek Zagórowski i III miejsce Kuba Mamala. Gratulujemy wygranym, a wszystkim uczestnikom życzymy aby podczas wakacji mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności.

Czytaj więcej: Zakończenie sezonu pływackiego

Festiwal Nauki

Dnia 9 czerwca 2017 r. uczniowie z klasy II, III, IV brali udział w jubileuszowym X Festiwalu Nauki pod hasłem „ Nauka przez zabawę” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Program imprezy obejmował szereg oryginalnych, innowacyjnych pokazów i doświadczeń naukowych. Ciekawych gier i zabaw dydaktycznych, a także warsztatów artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Dzieci miały okazję poczuć się jak mali odkrywcy. Brały udział w zajęciach; wykonywały mandale z bibuły, uczestniczyły w zabawie logicznej „ Znajdź drogę do banku”, matematyka jest prosta- wykorzystanie „ magicznych pudełek” wskazujących prawidłowe wyniki działań matematycznych ( dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia), grosz do grosza- ile to pieniędzy? Wrzucali pieniądze do skarbonek na czas liczyli pieniądze, układali wieżę Hanoi.

Czytaj więcej: Festiwal Nauki

Lekcja przyrody w terenie

W ramach kółka przyrodniczego uczennice naszej szkoły wraz z panią Alfredą Maciuszek udały się w teren przepięknej Olszany by szukać tam wyjątkowych okazów pięknej natury. Oto co udało im się znaleźć.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Lekcja przyrody w terenie

Spotkanie z poetą

6 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole autora kilku tomików wierszy- Bronisława Kozieńskiego, znanego szerzej jako Bronek z Obidzy. Jego poezje można też znaleźć na różnych portalach w Internecie, w antologiach, almanachach i czasopismach w kraju i za granicą. Juhas z Obidzy( jak sam siebie nazywa) opowiedział o początkach i ewolucji swojej twórczości zaznaczając, że nie jest to ulubiony temat jego rozmów. Bardzo chętnie natomiast opowiadał o tematach swoich wierszy, o tym co uważa za ważne w pisaniu i za co zyskał uznanie w środowisku pisarzy i poetów. Osobiście przeczytał kilka swoich utworów i odpowiedział na liczne pytania.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetą

VI Piknik Rodzinny w Olszanie

4 czerwca 2017 r. w Olszanie odbył się VI  Piknik Rodzinny. Celem imprezy było zintegrowanie  społeczeństwa lokalnego, rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszanie Urszula Waligóra. Podczas Pikniku , na którym wszyscy świetnie  się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych takich jak;  VI Turniej Piłki Nożnej i Piłki Siatkowej o Puchar Wójta gminy Podegrodzie.

Czytaj więcej: VI Piknik Rodzinny w Olszanie

Konkurs Recytatorski

W ciągu całego roku szkolnego  dzieci z oddziału zerowego brały udział w akcji " Cała Polska czyta dzieciom" organizowanej przez panią Małgorzatę Oleś z Biblioteki Publicznej w Olszanie. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach bibliotecznych. W maju uczestniczyły w konkursie recytatorskim pt " Zwierzęta w wierszach polskich autorów". Najpierw odbyły się eliminacje  na poziomie podstawowym. Do konkursu ostatecznie przystąpiło czworo dzieci: Lenka Malinowska, Zuzia Nowakowska, Amelka Potoniec i Natalka Potoniec.

Czytaj więcej: Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Matematyczny

W środę 5 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Długołęce - Świerkli odbył się X Jubileuszowy Gminny Konkurs Matematyczny "Matematyka jest wśród nas" pod patronatem Wójt Gminy Podegrodzie. W konkursie wzięło udział 26 uczniów  z dziewięciu szkół podstawowych w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agnieszka Pawłowska z klasy 6 i Aleksandra Bobak z klasy 5 . Zestaw konkursowy składał się z 20 zadań, w tym dwóch zadań otwartych. Wśród nich pojawiły się również zadania o tematyce bankowej. Przygotował je Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, który w tym roku jest partnerem Gminnego Święta Matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Matematyczny

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information