Samorząd Szkolny

Niedawno odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Samorządu Uczniowskiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu wszystkich klas. Uczniowie przedstawili własne pomysły na działalność Samorządu Szkolnego, m.in. bieg mikołajkowy, automat z napojami i przekąskami. Kontynuowane będą także programy, które prowadzone były w zeszłym roku szkolnym.

Wybrane zostały poszczególne sekcje Samorządu Uczniowskiego:

1. Sekcja redakcyjna - zajmuje się wznowieniem i prowadzeniem gazetki szkolnej "Wieczorkowe Wiadomości" oraz ściennej gazetki samorządowej, spisuje także informacje o działaniach samorządu.

2. Sekcja imprez - pomaga w organizacji wszystkich uroczystości szkolnych, organizuje i pilnuje przebiegu szkolnych dyskotek, wspomaga klasowe i szkolne imprezy, konkursy i inne działania na terenie szkoły.

3. Sekcja porządkowa - zajmuje się sprawdzaniem czystości w klasach, na terenie szkoły i w jej najbliższym otoczeniu, sprawdza estetykę gazetek klasowych, dba też o porządek po uroczystościach (akademie, dyskoteki itp.).

4. Sekcja naukowa - zajmuje się promowaniem pozalekcyjnych zajęć mających na celu rozwój zainteresowań uczniów, pomaga w organizacji konkursów szkolnych z różnych przedmiotów, a także pomaga w nauce uczniom słabszym.

W skład zespołu SU wchodzą:

Dominika Wójcik - przewodnicząca SU. Uczennica klasy VIII. Interesuje się muzyką, bieganiem, piłką nożną. Należy do sekcji naukowej. Chętnie pomaga w organizacji imprez oraz konkursów szkolnych.

Klaudia Rostocka - zastępca przewodniczącej SU. Uczennica klasy VI. W kręgu jej zainteresowań dominuje miłość do książek, które czyta w każdej wolnej chwili. Ponadto lubi jazdę na rowerze, oglądanie popularnego portalu internetowego YouTube i zabawę ze swoim psem. Jak sama mówi, nie jest idealna i niekoniecznie lubi szkołę, ale jest ambitna i kreatywna. Należy do sekcji redakcyjnej i porządkowej.

Oliwia Nowak - uczennica klasy V. Jej zainteresowaniami są jazda na rolkach i rowerze, rysowanie i robienie zakupów. Chętnie pomaga kolegom w nauce i angażuje się w uroczystości szkolne. Należy do sekcji imprez i sekcji porządkowej.

Jakub Kulak - uczeń klasy V. Interesuje się grami komputerowymi, jazdą na rowerze i dobrym jedzeniem. Jego ulubiona potrawa to pizza. Bardzo dobrze radzi sobie z wszelkim sprzętem elektronicznym i komputerami. Działa w sekcji imprez i sekcji porządkowej.

David Kulak - uczeń klasy VII. Jego szerokie zainteresowania obejmują m.in. szeroko pojętą rozrywkę i sport. Szczególnie w sporcie ceni sobie zdrową rywalizację, chętnie bierze udział w zawodach. Należy do sekcji imprez.

Mateusz Poparda - uczeń klasy VIII. Interesuje się komputerami i piłką nożną. Zawsze chętnie uczestniczy w zawodach sportowych. Należy do sekcji porządkowej.

Opiekunem samorządu jest Pani mgr Katarzyna Szewczyk - nauczyciel języka polskiego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information