Europejski Dzień Języków

8 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym dniu uczniowie klas 4-8 brali udział w konkursach językowych. Wśród zadań konkursowych znalazło się m.in. "Running dictation"- biegnij po słowo, którego celem było zapamiętanie i uzupełnienie tekstu piosenki pt. "Dance Monkey" w 12 różnych językach. Kolejnym zadaniem była zabawa z cyrylicą- uczniowie zapisywali polskie słowa wykorzystując rosyjski alfabet. Następnie uczniowie odgadywali znaczenie poszczególnych słów w różnych językach, a także dopasowywali słowo "dziękuję" do danego języka. Uczniowie również wypełniali quiz językowy na stronie quizziz oraz wykonywali ćwiczenie na stronie wordwall.

Klasy młodsze uczyły się piosenki "Panie Janie" w różnych językach oraz kolorowały flagi państw europejskich. Zwieńczeniem Europejskiego Dnia Języków był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 4 i 5 pt: "Uczę się języków obcych bo wiem, że warto", którego celem było ukazanie jak trudno jest zwiedzać świat nie znając języków i uzmysłowić jak ważna jest ich nauka. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego też włączyły się do obchodów Europejskiego Dnia Języków śpiewając i tańcząc piosenkę "Hello" podczas programu artystycznego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information