Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Pierwszy Dzień Wiosny

Treść

W dniu 21 marca w naszej szkole przywitaliśmy  wiosnę - najbardziej radosną porę roku, podczas której świat na nowo budzi się do życia.  

Swoją radość pokazaliśmy w wiosennych, fantazyjnych nakryciach głowy i kolorowych strojach oraz dopisującym wszystkim od rana dobrym humorze.

Na początku dzieci z oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w wiosenny nastrój tańcem i piosenką. Następnie nadszedł czas na wiosenne zagadki, dzięki którym nasi uczniowie mogli przypomnieć sobie nazwy wiosennych kwiatów, miesięcy i elementów przyrody.

Kolejny punkt wiosennego programu to EKOLOGICZNY POKAZ MODY, który odbył się  w naszej szkole po raz trzeci i z roku na rok przyciąga coraz więcej modeli, modelek i projektantów.  

Na czerwonym dywanie zaprezentowały się eko-księżniczki, kwiatuszki, wiosenne słoneczko, wiosenna cheerleaderka, gentelmen rozdający Paniom kwiaty, piłkarz, nie zabrakło również propozycji wiosennych kurtek, sukni, kapeluszy, biżuterii i torebek, nawet roboty mogły znaleźć stylizacje dla siebie. Cały pokaz odbywał się w obiektywie fotoreporterów, którzy przybyli specjalnie na to wydarzenie. Na uczestników pokazu mody i znawców wiosennych tajemnic czekały drobne upominki.  

21 marca przypada także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Skarpetki nie do pary mają symbolizować niedopasowanie społeczne i genotypowe, z kolei ich kolory tolerancję.  

Wykazując swoją solidarność z osobami nieuleczalnie chorymi założyliśmy dzisiaj na swoje stopy skarpety nie do pary.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, uczniom i dzieciom za kreatywne pomysły na eko-stroje i  zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszych wydarzeń. Do zobaczenia za rok!

59566