Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2021-2022

Treść

Wycieczka na Modyń

Wycieczka na Modyń

W poniedziałkowy piękny, słoneczny ranek 20 czerwca uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni i rodziców wyruszyli na Modyń. O godzinie 8.40 autobusem kursowym "MajewskiBus" pojechaliśmy do Młyńczysk. Do wieży widokowej szliśmy z Przełęczy Cisowy Dział, na której znajduje się droga krzyżowa, krzyż milenijny i polowy ołtarz. Stamtąd prowadzi niebieski szlak na Modyń

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa w Krakowie

31 maja uczniowie klasy czwartej i piątej SP Olszana odbyli wyjazd w obszarze TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH, organizowany w ramach Projektu Super Szkoły w Gminie Podegrodzie. Dzieci wysłuchały fascynujących opowieści przewodnika w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, pracowały na symulatorze lotu, siedziały za sterami samolotu.

Wycieczka do Oświęcimia

Wycieczka do Oświęcimia

Dnia 9 czerwca bieżącego roku kl. VII uczestniczyła w wycieczce do Oświęcimia w ramach projektu unijnego "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie". Wyjazd nastąpił o godzinie 6.40. W autokarze jechali nasi uczniowie oraz klasy ze szkół w rogach i Długołęce - Świerkli wraz z opiekunami.

Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy w Podegrodziu.

Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy w Podegrodziu.

7 czerwca w ramach lekcji wosu, klasa 8 razem z nauczycielką Teresą Kulak wybrała się do Urzędu Gminy Podegrodzie. Uczniowie zostali powitani przez wójta Stanisława Banacha oraz wicewójta Stanisława Mazura, który prowadził lekcje i odpowiadał na wszelkie pytania związane z gminą oraz jej funkcjonowaniem.

I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim

I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim

W dniu 6. 06. 2022r. w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod tytułem „Wiosna…, ach, to Ty!”. Zwycięzcą konkursu został Tomasz Pawłowski z naszej szkoły, który wykazał się dużą umiejętnością interpretacji słów wiersza oraz bardzo dobrym pamięciowym opanowaniem treści utworu poetyckiego.

Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu

Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu

W dniu 3. 06. 2022 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w  wycieczce do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ceramiki artystycznej – rozwałkowały glinę, ozdabiały płytki gliny koronkami, a następnie wycinały za pomo

Kampania Profilaktyczna

Kampania Profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł " w klasie II

Pod koniec maja  klasa II wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022" pod hasłem "Nie ma czasu na nudę". Na zajęciach rozmawialiśmy o budowaniu umiejętności i rozwijaniu kompetencji radzenia sobie w różnych sytuacjach trudnych, o swoich emocjach, a przede wszystkim  w jaki sposób zagospodarować wolny czas.

63830