Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka - Dzień Sportu

Treść

W dniu 29 maja w naszej szkole obchodziliśmy najradośniejsze w całym roku święto wszystkich dzieci - Dzień Dziecka. Była to również świetna okazja do podjęcia aktywności na świeżym powietrzu.

Na początku uczniowie oraz przedszkolaki wzięły udział w interesującym pokazie eksperymentów fizyczno-chemicznych, które zostały przeprowadzone przez grupę "Zaelektryzowani". Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w pokazie chemiczno – fizycznych doświadczeń. Mogły one bezpośrednio zaobserwować zjawisko wrzenia ciekłego azotu, zmianę wysokości dźwięku w helu. Przedstawiona prezentacja spodobała się wszystkim uczestnikom. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne i edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki.

Kolejnymi atrakcjami dnia dla młodszych dzieci było malowanie farbami temperowymi na folii, przejażdżka kucykiem ze Stadnina Koni Sognare, tańce, zabawy z chustą animacyjną, tor przeszkód oraz malowanie twarzy.

Z kolei starsi uczniowie rozegrali turniej piłki nożnej (chłopcy oraz chętne dziewczęta) oraz piłki siatkowej. Dla chętnych czekały również różne ćwiczenia sprawnościowe.  

Uczennice klasy VI i VII otwarły w zaciszu drzew studio malowania twarzy, które cieszyło się przez cały dzień bardzo dużym zainteresowaniem klientów.  

Dodatkowo dla naszych dzisiejszych bohaterów Rada Rodziców przygotowała pyszne smakołyki tj. wata cukrowa, pop corn i lody.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie dzisiejszego dnia - Paniom z Rady Rodziców, Pani ze Stadniny Koni Sognare, Pani Dyrektor, nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

63831