Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Wycieczka do Zakopanego klas starszych

Treść

11 października uczniowie klasy IV, V i część uczniów klasy VI wzięli udział w wycieczce do Zakopanego w ramach projektu "Super Szkoły".

Program wycieczki obejmował wyjazd kolejką linowo- terenową na Gubałówkę, z której roztacza się wspaniały widok na Zakopane oraz całą panoramę Tatr.

Następnie uczniowie zwiedzali Willę Koliba, która była pierwszym domem wybudowanym w stylu zakopiańskim, według projektu Stanisława Witkiewicza.  W Kolibie funkcjonuje Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Wnętrza aranżował Władysław Hasior. W pięciu pokojach najstarszej części, urządzono, zgodnie z ich pierwotnymi funkcjami - jadalnię, salon, sypialnię oraz pokój Gnatowskiego (pierwszego właściciela Koliby) oraz pokój służącego. W pokojach uczniowie podziwiali meble oraz sprzęty reprezentujące oczywiście styl zakopiański.

W następnej kolejności uczniowie podążyli się do Drewnianego kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem - najstarszego kościoła stolicy Tatr i Podhala oraz na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie  pochowani zostali m.in. Kornel Makuszyński, Jan Długosz, Kazimierza Przerwa-Tetmajer,  czy Stanisław Witkiewicz.
Następnie uczniowie udali się na ciepły posiłek do "Chatki Puchatka", po którym słuchali opwieści o tatrzańskich ratownikach pod siedzibą TOPR. Na koniec spacerując turystycznym sercem Zakopanego - Krupówkami - uczniowie poszli pod Wielką Krokiew- największą skocznię narciarską w Polsce.

Wspaniałe widoki zostały uwiecznione za pomocą aparatu cyfrowego, zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

63831