Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Ślubowanie klasy I

Treść

W środę 05 października 2022 r. na świetlicy w  Szkole Podstawowej im. M. Wieczorka w Olszanie od samego rana panowała świąteczna atmosfera, gdyż uczniowie przygotowywali się do uroczystego ślubowania, które odbyło się  w kameralnym gronie. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe, dekoracja oraz nagłośnienie przygotowane było po, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. W uroczystości wzięli udział rodzice, Pani dyrektor, oraz przedstawiciele  z klas  0 - VIII. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek oraz tańca. Uczennice klasy IV przebrane za zwierzątka przekazały pierwszakom dary w postaci: pracowitości, wytrwałości, mądrości, zabawy, odwagi, przyjaźni.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Pokazały, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami naszej Ojczyzny pokazując to w  tańcu patriotycznym. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w biretach na głowach  swoją postawą udowodniły, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Pani Urszula Waligóra  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej wraz z Panią dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne, przewodnicząca Rady Rodziców ufundowane przez radę symboliczne pióra i portrety, a rodzice pierwszoklasistów wręczyli  symboliczne ołówki ze słodyczami i przyborami do zajęć.

Następnie uczniowie wraz z rodzicami,  wychowawczynią oraz Panią dyrektor udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.
Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach Szkoły Podstawowej w Olszanie, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

63829