Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Wycieczka integracyjna klasy 6 i 8 na Cyrlę

Treść

W dniu 12 października br. uczniowie klasy 6 i 8 wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Cyrlę. Po porannej zbiórce na placu szkolnym, klasy wyruszyły wraz z opiekunami autokarem do Rytra i stamtąd podjęli pieszą wędrówkę szlakiem czerwonym na Cyrlę.
Pierwszym przystankiem było zwiedzanie ruin zamku, który góruje nad Rytrem. Spacerując po murach uczniowie mogli podziwiać okoliczną panoramę. Na początku w oglądaniu widoków przeszkadzała mgła, ale po krótkim czasie podniosła się i można było już podziwiać okolicę. Na placu zamkowym uczniowie zjedli drugie śniadanie i wszyscy udali się w dalszą podróż.
Szlak czerwony na Cyrlę jest bardzo malowniczy. Ścieżka wiedzie przez wzgórza porośnięte lasami liściastymi, a z otwartych przestrzeni rozlega się widok na Pasmo Radziejowej . Uczniowie dzielnie pokonali kilku kilometrowy odcinek do schroniska "Górska Chata" na Cyrli, gdzie z opiekunami rozpalili ognisko i piekli kiełbaski. Niektórzy skorzystali również z bufetu schroniska.
Po ognisku klasy wyruszyły w drogę powrotną do Rytra tą samą trasą. W czasie powrotu autokarem postanowiono zrobić przystanek w restauracji McDonald w Starym Sączu, ponieważ uczniowie zgłodnieli po wyczerpującej wędrówce. Wycieczka zakończyła się na placu szkolnym w Olszanie około godziny 15.30.
Panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki :
Wytrwałym uczniom klas 6 i 8 towarzyszyli równie wytrwali wychowawcy p.  Łukasz Szabla, p. Katarzyna Szewczyk i p. pedagog Ewelina Nawojowska :
W czasie wycieczki wykorzystano aparat cyfrowy zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości.

63829