Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Dzień Nauczyciela

Treść

"Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu"- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa , a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.
   W imieniu uczniów naszej szkoły mam zaszczyt przywitać na dzisiejszej uroczystości szanowną dyrekcję, nauczycieli, a wśród nich jubilatów, rodziców oraz pracowników administracji szkolnej.
     14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.
     Z tej okazji pragniemy dyrekcji,  wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji złożyć najserdeczniejsze życzenia : dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń.  Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.
Tymi słowami najstarsi uczniowie naszej szkoły powitali zebraną społeczność SP w Olszanie, która zebrała się w dniu 13 października 2022 r. na sali gimnastycznej, aby uczcić Dzień Nauczyciela.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 4 - 8. Nie zabrakło pięknych wierszy i piosenek, które niejednokrotnie zachwycały, rozśmieszały, ale również wzruszały pedagogów.
Każdy z nauczycieli otrzymał mały upominek na znak podziękowania za trud pracy wkładanej w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.
Na koniec pani Dyrektor Urszula Waligóra podziękowała uczniom za życzenia i przygotowanie akademii oraz życzyła wszystkim nauczycielom wytrwałości i motywacji do dalszej pracy. Kilku nauczycieli otrzymało z rąk pani Dyrektor nagrody dyrektora za szczególne osiągnięcia w minionym roku szkolnym.
Nad przygotowaniem akademii pieczę sprawowały panie Katarzyna Szewczyk i Sylwia Jaworska.
W trakcie akademii wykorzystany został sprzęt : głośnik wielofunkcyjny, apart cyfrowy i gimbal, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

63831