Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Tydzień dobroczynności

Treść

Z  radością i  podziwem obserwowaliśmy poruszenie na dolnym korytarzu naszej szkoły w ostatnim tygodniu (tj. od 17 do 22 października). Pięciodniowy kiermasz mobilizował uczniów, aby wziąć w  nim czynny udział. W poniedziałek – klasa 8, we wtorek – 5 i 1, w środę 4 i 2, w czwartek klasa 6, w piątek zaś -3 była gospodarzem kiermaszu, a co się z tym wiąże uczniowie z tych klas zadbali, aby w danym dniu zapewnić produkty do sprzedaży oraz osoby prowadzące ich sprzedaż.  

Poza uczniami zaangażowani byli rodzice, którzy pomogli swoim pociechom w przygotowaniu różnych smakołyków, np. deserów, galaretek owocowych, mufinków, różnego rodzaju ciasteczek,  babeczek, szaszłyków owocowych, ciast. Były też soczki, woda mineralna, batoniki, wafelki, itp.  Odbyła się  również mała loteria fantowa.

Dzięki temu, że kupujących uczniów i rodziców było wielu, zebrana kwota pozwoli zapewnić naszemu podopiecznemu - Danielowi Mwanza z Zambii ukończyć kolejna klasę szkoły podstawowej.

Odpowiemy także na prośbę skierowaną do naszej szkoły z domowego Hospicjum SPECJALMED z Nowego Sącza, wspomaganego przez fundację OKNO NADZIEI i zakupimy potrzebne produkty spożywcze, rzeczy codziennego użytku, środki czystości i środki higieniczne (patrz plakat poniżej). 

Jeszcze raz wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w nasz dobroczynny kiermasz! 

63829