Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Wigilia Szkolna

Treść

W dniu 22. 12. 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III wprowadzili całą społeczność naszej szkoły w świąteczny, magiczny nastrój. Mali, utalentowani, potrafiący pokonywać trudności aktorzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. Skromna choinka. Przedstawienie oparte zostało na treści legendy J. Dymkowskiej. Przy stajence rosły trzy drzewa: piękna i okazała palma, wdzięczna oliwka i skromna choinka. Wszystkie drzewa za wyjątkiem choinki złożyły małemu dzieciątku dary – liść i oliwę. Tylko świąteczne drzewko stało smutne i nuciło cichutką kolędę, ponieważ nie miało nic, co mogłoby ofiarować małemu Jezuskowi. W nagrodę za swoją skromność choinka została przyozdobiona błyszczącymi gwiazdkami, które cieszyły oko dzieciątka.
    W trakcie spektaklu uczniowie: recytowali wiersze, śpiewali ilustrując gestami treść utworów muzycznych oraz zatańczyły do piosenki „Kołysanka dla Jezuska”. Całość programu artystycznego została wzbogacona recytacją wierszy znanych polskich poetów m. in Jana Twardowskiego oraz pastorałkami i kolędami tradycyjnymi. Występ uczniów dopełniła dekoracja dopasowana do treści przedstawienia.
    Po akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim aby świąteczny nastrój trwał w naszych domach i sercach, chwili wytchnienia i zatrzymania się w codziennym biegu.
Następnie życzenia złożyła również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły upominki wraz z świątecznymi życzeniami.
   Po części artystycznej dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu gdzie po wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i łamaniu się opłatkiem zjadły wigilijny obiad i ciasto. W tym samym czasie artyści ze starszych klas śpiewali kolędy zachęcając do wspólnego kolędowania kolegów i koleżanki. Po odśpiewaniu kolęd zasiadły do wigilijnego stołu.
Nad przygotowaniem części artystycznej pieczę sprawowały panie Anna Koterla, Angelika Malinowska i Małgorzata Liber. Przygotowaniem posiłku zajęły się Panie ze Szkolnej Rady Rodziców oraz klasowi przedstawiciele Rady Rodziców.
W trakcie akademii wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria przyszłości: aparat cyfrowy i gimbal.

W dniu 22. 12. 2022 r. również rozstrzygnięto konkursy świąteczne zorganizowane w naszej szkole i Pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy oraz nagrody. Konkurs na najładniejszy stroik lub kartkę świąteczną zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolną Grupę Wolontariatu:

I miejsce
Oliwier Ormiński, Filip Ormiński (Oddział Przedszkolny)

II miejsce
Franciszek Berowski kl. II

III miejsce
Julia Bugajska (Oddział Przedszkolny) Ludwik Pattocy kl. I

Konkurs plastyczno-językowy Merry Christmas zorganizowany przez Panią Agnieszkę Stawiarską

I miejsce
Klaudia Bugajska (kl. II)

II miejsce
Amelia Bąba (kl. III)

III miejsce
Maja Szelec (Oddział Przedszkolny)
Anna Kiklica (kl. III)

32235