Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Dzień Babci i Dziadka

Treść

W dniu 20. 01 obchodziliśmy w naszej szkole szczególną uroczystość – Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym roku program artystyczny przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III. Na początku dzieci zachęciły przybyłych gości do wspólnego świętowania piosenką „Boogie-Woogie dla Babci i Dziadka” a następnie zaprezentowały przedstawienie pt. Skromna choinka oparte na treści legendy J. Dymkowskiej.

Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role: Maryi, Józefa, drzew rosnących przy stajence, diabełka, aniołków, gwiazdek i pastuszków. Przedstawiły historię zwyczajnej, prostej choinki, która za swoją skromność została ozdobiona błyszczącymi, złotymi gwiazdkami. W trakcie występu dzieci recytowały wiersze; tańczyły; śpiewały kolędy, pastorałki i piosenki tj. „Dziękujemy”, „Dla babci i dziadka”, „Album wspomnień”, „Kocham Was babciu, dziadku” . Występ uczniów dopełniła dekoracja dopasowana do treści przedstawienia a także Dnia babci i dziadka. Po występie przedszkolaki i uczniowie klasy III złożyli życzenia i wręczyły babciom oraz dziadkom własnoręcznie ozdobione ramki ze swoimi  zdjęciami.
Po akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła przybyłym gościom podziękowania i życzenia. Wyraziła również nadzieję, że wnuki będą mogły liczyć na wsparcie i dobre rady dziadków. Nad przygotowaniem części artystycznej pieczę sprawowały panie Anna Koterla i Angelika Malinowska. Przygotowaniem poczęstunku zajęły się panie z klasowych Rad Rodziców – oddziału przedszkolnego i klasy III.
W trakcie akademii wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości: mikrofony, mikrofon kierunkowy, aparat cyfrowy, gimbal, głośnik o dalekim zasięgu.

53071