Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną

Treść

Za miesiąc Nasza szkoła będzie świętować Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną. Przygotuj się z nami do jego obchodów i zdobądź wiedzę na temat nieoczywistych związków wodnych!

Kiedy: 1 marca o 19:00
Rejestracja na webinar:
https://pah.clickmeeting.com/woda-i-susza-jak-globalne-ocieplenie-wplywa-na-wojny-i-migracje-/register
 
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad związkiem pomiędzy brakiem dostępu do wody — a przestrzeganiem praw człowieka i pokojem?
„Jeśli wojny tego wieku toczyły się o ropę, to wojny następnego stulecia będą toczyć się o wodę” – powiedział w 1995 roku Ismail Serageldin, były prezes Banku Światowego. Kwestia dostępu do wody od zarania dziejów budzi niepokój tam, gdzie ograniczenia z nią związane stanowią codzienność, a nie tylko przejściową niedogodność. Kryzys wodny nie tylko odbiera zdrowie i życie milionom osób, ale pogłębia również globalne nierówności. Katastrofa klimatyczna sprawia, że kurczenie się zasobów wodnych przybiera na sile i gwałtowności, już dziś stwarzając wiele wyzwań dla państw globalnego południa. Powoduje niepokoje społeczne, odbiera poczucie bezpieczeństwa, wzmaga problem ubóstwa — przyczynia się do zjawisk, których na pierwszy rzut oka nie łączymy z kryzysem wodnym.
W celu zgłębienia związków pomiędzy pokojem, katastrofą klimatyczną i wodą, zapraszamy Was na webinar „Woda i susza. Jak globalne ocieplenie wpływa na migracje i konflikty” z Prof. Jackiem Piskozubem!

32243