Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" - II moduł

Treść

W ramach II modułu innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" -Podróże po Europie, uczniowie klasy III wybrali i samodzielnie przeczytali lekturę R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" , tym samym wybrali się w wirtualną podróż do Włoch.
Pierwszym działaniem uczniów było wypełnienie lekturnika, z rysunkiem głównego bohatera. Następnie oglądali prezentacje dotyczącą przeczytanej lektury na podstawie której , w grupach wypełniali test wiedzy i opisywali Lampo -głównego bohatera. W kolejnym etapie z okazji Dnia Pizzy, który przypada na 9 lutego uczniowie zaprojektowali i wykonali lekturową pizzę. Podzielili ją na 8 części w barwach flagi Włoch i na każdej z nich umieścili wcześniej przygotowane najważniejsze informację dotyczące przeczytanej lektury. Każda grupa zaprezentowała swoją część lekturowej pizzy i złożyli ją w całość. Z wykonanych prac zrobili klasową wystawę na gazetce ściennej. Tym razem uczniowie podzieleni na grupy, mieli za zadanie zbudowanie stacji kolejowych po których podróżował główny bohater lektury -Lampo. Wykorzystali do tego zadania klocki, pufy, koce, bryły piankowe, tablice. Wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Następnie każda grupa wyruszyła w podróż piankowym pociągiem, zatrzymując się przy swojej stacji . Podczas postoju przekazała wszystkim najważniejsze informacje i ciekawostki i zdjęcia danej miejscowości. W ten sposób uczniowie podróżowali z psem Lampo zwiedzając przy tym całe Włochy.
Kolejnym zadaniem, jakie mieli do wykonania uczniowie było namalowanie ilustracji do poszczególnych rozdziałów przeczytanej lektury "O psie, który jeździł koleją. Ze swoich prac stworzyli w swojej klasie "Lekturę na lince". Wykonali również na szkolnym korytarzu WYSTAWĘ na temat przeczytanej lektury. Na zakończenie wyruszyli w podróż po Włoszech, zapoznając się z zabytkami, kulturą i tradycjami tego państwa. Wspólnie przeczytali rady chmurki Tosi, co zrobić gdy się ktoś zgubi. Następnie wykonali ze swoich prac dwie Księgi Bezpieczeństwa, w których umieścili najważniejsze zasady , o których trzeba pamiętać przed każdym wyjazdem, wycieczką czy wyjściem z rodziną.
Była to świetna nauka przez zabawę.

32243