Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Pasowanie na Czytelnika

Treść

 ,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem."

Kornel Makuszyński

24 kwietnia  miało miejsce "Pasowanie na Czytelnika". Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek, korzystania z biblioteki szkolnej oraz systematycznego rozwijania pasji czytelniczych. Większość dzieci już od dawna odwiedza regularnie bibliotekę, ale oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki szkolnej następuje w dniu pasowania.  
 
Zanim jednak złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Uczniowie z klasy III wcielili się w różne postacie z bajek. Zadaniem pierwszoklasistów było odgadnięcie co to za postać i z jakiej jest bajki. Na koniec wspólnie zaśpiewali piosenkę "Witajcie w naszej bajce".

Podczas uroczystości pasowania na czytelnika pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.  Przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz książkę "Pierwsze abecadło". Ten niezwykły upominek trafił w ręce naszych czytelników za sprawą kampanii społecznej, prowadzanej przez Instytut Książki, "Mała książka - wielki człowiek", która pragnie zachęcić uczniów do częstego sięgania po książki, regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków i nauczycieli.

63829