Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Czytam z klasą - lekturki spod chmurki

Treść

Klasa III w ostatnim module "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" wybrała lekturę Lukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika". Opowiada ona o ciekawych przygodach, które pochodzący z Poznania podróżnik Kazimierz Nowak przeżył podczas swojej wyprawy do Afryki. Niezwykła podróż, pełna radości i trudów, była inspiracją do wielu ciekawych lekcji. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu lektury, sprawdzili swoja wiedzę za pomocą quizów.

Następnie uzupełnili lekturniki zgodnie z założeniami projektu. Rysowali portret głównego bohatera, pisali plan wydarzeń. Każdy uczeń napisał opowiadanie o wybranej przygodzie Kazika i wykonał ilustrację, która stanowi dekorację gazetki klasowej. Na zajęciach przyrodniczych omawialiśmy charakterystykę kontynentu afrykańskiego, tworząc mapę Afryki, omawiając przy tym trasę podróży Kazika. Oglądaliśmy zwierzęta zamieszkujące te tereny, przy użyciu okularów VR. Na zajęciach informatycznych uczniowie wyszukiwali ważnych i ciekawych informacji na temat kontynentu zwiedzającego przez Kazika.

Na zajęciach muzycznych poznali prawdziwe brzmienie afrykańskiej muzyki. Nauczyli się tańca do piosenki "Simama kaa". Plastyka i technika były momentem artystycznego ujęcia elementów lektury - robiliśmy  zakładki do książek nawiązujące do przeczytanej lektury, malowaliśmy mapę Afryki, rysowaliśmy zwierzęta, które zostały umieszczone na mapie, jak również wykonaliśmy album o Afryce, który zostanie podarowany Bartoszowi z Fundacji Okno Nadziei, który jest niepełnosprawny ruchowo,  a interesuje się geografią i podróżami. Dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy "Dzień z Afryką". Na korytarzu była przygotowana gazetka z różnymi wiadomościami i ciekawostkami. Również nie zapomnieliśmy o elementach czytelniczych, w  bibliotece szkolnej uczniowie czytali książki, oglądali albumy dotyczące omawianego kontynentu . Oglądali monety afrykańskie. Na koniec uczniowie rozdawali ulotki zachęcające do przeczytania lektury "Afryka Kazika".

59564