Przejdź do treści
S1_1140_356
S2_1140_356
S3_1140_356
S4_1140_356
Przejdź do stopki

Dzień I akcji "TY-DZIEŃ ZIEMI" - sadzenie roślin

Treść

Nasza szkoła uczestniczy w wydarzeniu pt. "TY - DZIEŃ ZIEMI", które potrwa w szkole przez kilka dni z rzędu, obfitując w różne działania ekologiczne. Za nami pierwszy dzień  - dzień sadzenia drzew i krzewów.
 
Przystąpiliśmy jako placówka do III Małopolskich Dni dla Klimatu 2024. W powiecie nowosądeckim w ramach III MDdK trwa kampania „ZadrzewiajMY”, która polega m.in. na akcjach sadzenia drzew przez uczniów i nauczycieli przy szkołach podstawowych w gminach Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Podegrodzie, Korzenna.
 
Uczniowie klasy 7 zasadzili sadzonki forsycji, kosodrzewiny, magnolii i wiązu. Ma to na celu oswajanie młodzieży z dbałością o nasze wspólne sądeckie środowisko poprzez troskę o zieleń i ekosystemy w najbliższym otoczeniu.

Kampania „ZadrzewiajMY” realizowana jest przez Powiat Nowosądecki w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005), finansowanego ze środków Programu LIFE UE oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

59564